Banka Hesap Numaralarımız

0 850 520 06 99

bilgi@webpaketal.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

BLOG
Anasayfa Blog Özgün İçerik Faktörü

Özgün İçerik Faktörü

08 Mart 2019

Bir kere özgün içerik kelimesini özetlemek gerekirse; Özgün içerik tamamen kendimize ait olan organik şekilde yazılmış kelime yoğunluğudur diyebiliriz. Buna insanlar tabiki çeşitli tanımlar da yapabilir. Ama asıl olan şudur ki kendimize ait olan diyebilmemizdir. Kendinizi anlattığını her özel yazı web tasarımınıza Seo olarak etki eder.

Organik olarak yükselmedeki  Özgün İçerik Faktörü

Bu makalemde size SEO yani Türkçe açılımıyla arama motoru optimizasyonunda özgün içerik faktörüne değineceğim.

 

Nedir bu Özgün içerik?

 Özgün içerik kelimesini özetlemek gerekirse; Özgün içerik tamamen kendimize ait olan organik şekilde yazılmış kelime yoğunluğudur diyebiliriz. Buna insanlar tabiki çeşitli tanımlar da yapabilir. Ama asıl olan şudur ki kendimize ait olan diyebilmemizdir. Kendinizi anlattığını her özel yazı web tasarımınıza Seo olarak etki eder. Web sayfanızın organik olarak doğru şekilde internet sayfaları arasında yükselmesini sağlar.


Pagerank olayının ortaya çıkış hikayesi zaten belli. Google’ı diğer arama motorlarından da ayıran en önemli kısmı da, yeteneği de budur. Pagerank içeriğe göre hit ölçümü yapar. Bu da demek oluyor ki Pagerank’ın sitemiz ve sitemizin içeriği üzerinde direk etkisi mevcut. Özgün yazılar oluşturarak organik hit yapabiliriz. Web dizaynınızda özgün yazılara yer ayırmanız size inanılmaz katkı sağlayacaktır. Doğru kullanılan kelime ve özgün içerikli yazı sizi zirveye taşımadaki en büyük yardımcınızdır.

Yani şöyle açıklayabiliriz. araba resimleri kelimesi x, y ve z sitesinde aynı içerikle verildiği zaman o sitelerin hit almasımümkün olmayan  bir olaydır. Ancak farklı başlıkla Araba resimleri üzerine diye bir başlık açıp kendi özgün yazılarımızı yazıp keywords girdiğimiz zaman o konuyla alakalı Pagerank teknolojisiyle Google bizi diğer sitelerden daha üst sıralara çıkarır. Buda sizi üst sıralara çıkartır. Webpaketal makale ve içerik uzmanları webmasterlarımızla birleştiğinde harika bir seo desteği sağlamış olur.

Özgün içeriğin önemini umarım kavrayabilmişsinizdir. İllaki arama motorları değil, ziyaretçiler açısından da bu olay ilgi çekici olacaktır.Yani size eksi değil artı şekilde döner. Bazı insanlar tarafından Pagerank’ın hit aracı olarak kullanılmasına da anlam veremiyorum. Ya da gövde gösterisi olarak görebiliyorlar. 

Dipnot geçelim.

Sitenizin içeriği ile alakalı sitelere özgün içeriğinizin linkini ekleyerek ekstra o keywordslerde avantaj sağlayabilirsiniz. Birde yazılarınızı paylaşan kişilerin size linki pingback olarak geri dönmesi de sizin Pagerank‘ınızın artması ve Google’ın keywords yoğunlunu daha kolay hazmetmesini, sitenizi daha rahat indexlemesini sağlayacaktır. Örneğin Uşak web sayfası organik yükselmede  kullanacağınız uşak web tasarım sitesini kelimede geçirmek ama bu kelimeleri geçirirken içeriğin diğer sitelerden farklı olması sizi otomatikmen diğer sitelerden ayırarak üst sıralara çıkartır. Her web sayfa tasarımcısı en ucuz web sayfası kelimesinde ilk sırada çıkmak ister. Ancak sadece makale içerisinde en ucuz websayfası kelimesini geçirmek yeterli olmayacaktır. Özgün ve farklı içerikle ancak bu mümkün olabilir.Bu yazı 583 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Uşak Diş Hekimi

26 Aralık 2019

Web Site Tasarımı

31 Ekim 2019

Özel Web Projesi

13 Mart 2019

WEBMASTER

12 Mart 2019

Seo Formülü nedir ?

26 Ocak 2019

Google Adsense

26 Ocak 2019

Bizi Arayın 0 850 520 06 99

Bizi Arayın 0 850 520 06 99

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark İkitelli OSB Yıldız Teknopark binası kat:1 No:112 Başakşehir/İSTANBUL
0 850 520 06 99
bilgi@webpaketal.com

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

Webpaketal I SEO I Webmaster

Copyright © 2000-2019 webpaketal.com, Her hakkı saklıdır. Webpaketal Basel Teknoloji Markasıdır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ